Jankovice

Oficiální blog podhostýnské obce

Zprávy měsíce 3/2020

27. 3. 2020

Omezení dopravy ve Zlínském kraji od 30.3.2020

V souvislosti s vládním nařízením spočívajícím v omezení pohybu osob v České republice během nouzového stavu bude ve veřejné dopravě s platností od pondělí 30. 3. 2020 do odvolání na všech autobusových regionálních linkách zajišťovaných Zlínským krajem znovu zaveden provoz podle jízdních řádů, které platí o letních prázdninách. 
„Opětovně tak budou zajištěny i autobusové spoje, které v ranních a večerních hodinách využívají cestující pro cestu do práce a z práce,“ uvedl náměstek hejtmana Pavel Botek, zodpovědný za oblast dopravy. V platnosti však zůstává omezení dálkových spojů. Vybrané dálkové spoje jedoucí do Brna budou zkráceny do Vyškova, ostatní spoje do Brna a Ostravy budou včetně víkendu zrušeny. 
Změny ve vyhledávačích spojení, např. IDOS, se projeví nejpozději 30. 3. 2020.
Nové jízdní řády s platností od 30. 3. 2020 budou nejpozději od soboty 28. 3. 2020 dostupné také na webovém portálu ID ZK, který spravuje společnost KOVED, viz  https://www.id-zk.cz/jizdni-rady.

Od 24. 3. 2020 platí omezení také v regionální železniční dopravě. Jízdní řád trati 303 Kojetín – Valašské Meziříčí platný od 24.3.2020 do odvolání

Komentáře

23. 3. 2020

Aktuální opatření OÚ Jankovice

23.3.2020

 • V souladu s přijatými opatřeními v souvislosti se šířením koronaviru přistoupila obec dočasně ke stažení velkých kontejnerů na bioodpad ze všech stanovišť. Žádáme občany, aby při úklidu zahrádek ponechali organický materiál na svém pozemku a neukládali ho do černých popelnic na komunální odpad, kam  nepatří!  Svoz komunálního odpadu zůstává bez změn. O dalším vývoji situace Vás budeme informovat

17.3.2020

 • Na základě usnesení vlády ČR č. 240 se doporučuje osobám starším 70 let nevycházet po dobu trvání nouzového stavu mimo svá obydlí, s výjimkou návštěvy zdravotnického zařízení za účelem zajištění neodkladné zdravotní péče

16.3.2020

 • Vzhledem k vyhlášení nouzového stavu na území České Republiky a z toho plynoucích opatření plošné karantény nabízí obec pro seniory možnost zajištění a dovoz základních potravin a léků.V případě zájmu o tyto služby nebo jiných potřeb volejte na telefonní číslo starosty 606 749 129.
 • Na základě usnesení vlády ČR č. 217 ze dne 15.3.2020 je Obecní úřad Jankovice od dnešního dne do odvolání otevřen  v omezeném režimu. Dle tohoto usnesení se úřední hodiny upravují takto:

                 pondělí  8.00 – 11.00

                 čtvrtek 16.00 – 18.00  

Veškeré vaše požadavky, u kterých není bezpodmínečný osobní kontakt, prosíme, řešte telefonicky nebo pomocí e-mailové elektronické komunikace a datové schránky.

15.3.2020

 • Vzhledem k vyhlášení nouzového stavu a z toho plynoucích opatření k zamezení šíření koronaviru, oznamujeme občanům, že jsou do odvolání zrušeny veškeré objednané a rezervované pronájmy a akce v prostorách obecního úřadu a sportovního areálu. Do odvolání je uzavřena obecní knihovna.
 • Dále prosíme občany, aby návštěvu obecního úřadu z důvodu úhrady poplatků za psy, stočné a svoz komunálního odpadu odložili na pozdější dobu. Platby lze provést bezhotovostně na účet obce: 1483102339/0800, variabilní symbol je číslo popisné. Veškeré vaše požadavky, u kterých není třeba osobní kontakt s námi, prosím, řešte telefonicky (573 393 041, 606 749 129) nebo pomocí elektronické komunikace: obec@jankovice.net, darebnik@jankovice.net  ID datové schránky: uq7b6vs

Komentáře

18. 3. 2020

Zákaz pohybu bez ochranných prostředků dých. cest

Na základě usnesení vlády ČR č. 247 ze dne 18.3.2020 se od 19. března 2020 od 00:00 hod. zakazuje všem osobám pohyb a pobyt na všech místech mimo bydliště bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa);

 • k ochraně je možné využít respirátor, roušku, ústenku, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapénkové infekce

Opatření o vyhrazení času pro seniory nad 65 let pro nakupování v maloobchodních prodejnách potravin (vztahuje se i na drogerie)

Ministerstvo zdravotnictví nařizuje mimořádným opatřením se s účinností od 20. března 2020 od 00:00 hod. zákaz přítomnosti všem osobám v maloobchodních prodejnách potravin v čase mezi 07:00 hod. a 09:00 hod., a to s výjimkou osob starších 65 let věku a majitelů a zaměstnanců provozovatele prodejny nebo osob v obdobném poměru.

Komentáře

16. 3. 2020

Veřejná sbírka – Obec Slavkov p/H

Obec Slavkov pod Hostýnem

pořádá veřejnou sbírku

„Finanční pomoc pozůstalé rodině po Veronice“,

finanční příspěvky je možno zasílat na zvláštní bankovní účet

u KB č.ú.: 123-1508070207 /0100

nebo složit v hotovosti na pokladně obecního úřadu Slavkov pod Hostýnem v době úředních hodin.

Komentáře

16. 3. 2020

Omezení volného pohybu osob

Vláda České republiky rozhodla v rámci preventivních kroků proti šíření nového typu koronaviru o dalších mimořádných opatřeních. Od půlnoci 16. března až do 24. března 6.00 ráno vyhlásila omezení volného pohybu osob až na vymezené nezbytné výjimky.

Opustit bydliště bude možné jen v přesně specifikovaných případech, například z důvodu cesty do zaměstnání či podnikání, nezbytných cest za rodinou a blízkými či cest na nákupy potravin a základních potřeb, léčiv či potřeb pro zvířata, cest k lékaři nebo za účelem vyřízení neodkladných úředních záležitostí nebo na poštu. Povoleny jsou samozřejmě i služební pochůzky policistů či strážníků, lékařů či sociálních pracovníků, ale také třeba individuální vycházky do parků či do přírody.

Vláda současně nařídila osobám omezit pohyb na veřejně dostupných místech na nezbytně nutnou dobu a omezit kontakty s jinými osobami na nezbytně nutnou míru. Zaměstnavatele vláda vyzvala, aby v maximální možné míře u svých zaměstnanců využili práci z domova, aby maximálně vyhověli případným žádostem o dovolenou či placené volno a aby omezili výkon prací, které nejsou významné pro zachování činnosti zaměstnavatele.

Lidé by při kontaktu s jinými osobami měli dbát na dodržování bezpečného odstupu nejméně dva metry. Vláda také doporučuje co nejvíce používat bezhotovostní platební styk a ve zvýšené míře dbát na hygienická opatření.

Celé znění usnesení vlády ČR zde

Komentáře

12. 3. 2020

Nouzový stav na území ČR (aktualizace 14.3.2020)

Od 14 hodin dne 12. března 2020 na dobu 30 dnů vyhlásila Vláda ČR pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru NOUZOVÝ STAV.

Přehled aktuálních opatření Vlády ČR (aktualizováno ke dni 14.3.2020)

 • ZÁKAZ PROVOZU RESTAURACÍ A NĚKTERÝCH OBCHODŮ

Od sobotní 6 hodiny ranní platí zákaz provozu restaurací a obchodů s výjimkou potravin, lékáren, drogerií, čerpacích stanic a dalších prodejen zboží denní potřeby. Opatření potrvá deset dní. U stravovacích zařízení mají výjimku provozovny zajišťující například jídlo pro zaměstnance.

 • ZÁKAZ AKCÍ NAD 30 ÚČASTNÍKŮ

Od páteční šesté hodiny ranní se zakazují všechny veřejné i soukromé akce s účastní přesahující 30 lidí. Opatření se týká kulturních, sportovních či náboženských akcí, výstav i například veletrhů. Zákaz se nevztahuje na zasedání či schůze ústavních orgánů, orgánů veřejné moci či soudů a pohřby.

 • ZÁKAZ VSTUPU CIZINCŮ NA ÚZEMÍ ČR

O půlnoci z neděle na pondělí začne platit zákaz vstupu všem cizincům na území České republiky, kromě výjimek – tedy cizinců s trvalým nebo přechodným pobytem nad 90 dnů. Vláda už v minulosti zastavila vydávání víz i povolení k pobytu. 

 • ZÁKAZ CESTOVÁNÍ ČESKÝCH OBČANŮ DO ZAHRANIČÍ

Vláda zakázala vycestovat z Česka do zahraničí českým občanům a cizincům s trvalým nebo přechodným pobytem nad 90 dnů. Zákaz začne rovněž platit v noci z neděle na pondělí. Vláda určila pásmo 100 kilometrů od hranic pro Čechy, kteří pracují v Rakousku nebo Německu. České zájezdové autobusy v zahraničí se mohou vrátit do Česka.

 • ZÁKAZ PŘESHRANIČNÍ DOPRAVY

Vláda zakázala všem dopravcům mezinárodní přeshraniční osobní dopravy od páteční půlnoci zajišťovat vozidly s kapacitou nad devět osob dopravu cestujících přes české hranice.

 • UZAVŘENÍ POSILOVEN, BAZÉNŮ A SPORTOVIŠŤ

Od pátečních 6 hodin musí být pro veřejnost zavřené některé služby, jako jsou posilovny, wellness služby, solária či zábavní zařízení. Od sobotní 6. hodiny bude pro veřejnost platit také zákaz chození do bazénů a turistických informačních center, stejně tak bude zakázána přítomnost na venkovních i vnitřních sportovištích s účastí přesahující ve stejný čas 30 lidí.

 • KONTROLA NA HRANICÍCH

Od páteční půlnoci budou na hranicích s Německem a Rakouskem metodické hraniční kontroly. Přechod přes hranice bude možný jen na 11 stanovených místech: S Německem zůstanou otevřené přechody Strážný, Pomezí nad Ohří, Rozvadov, Folmava, Železná Ruda, Krásný Les, Hora Sv. Šebestiána. V případě Rakouska jde o přechody Dolní Dvořiště, České Velenice, Hatě a Mikulov.

 • ODLOŽENÍ DAŇOVÉHO PŘIZNÁNÍ A SPLÁTEK ÚVĚRŮ

Povinnost podat daňové přiznání se pro fyzické osoby posune o tři měsíce, a to bez nutnosti prokázat důvody související s koronavirem. Nově tedy platí termín 1. červenec, namísto původního konce března. Banky poskytnou občanům a drobným podnikatelům dotčeným koronavirem možnost tříměsíčního odkladu splátek úvěrů.

 • ZAVŘENÉ ŠKOLY VČETNĚ ZUŠ

I nadále platí úterní rozhodnutí vlády o povinném uzavření všech základních a středních škol. Prezenční výuku musely přerušit také vysoké školy. Nově platí zákaz i pro ZUŠ. Posiluje se podle možností výuka elektronickou formou. Opatření platí do odvolání.

 • ŠÍŘENÍ KORONAVIRU BUDE TRESTNÝ ČIN

Šíření koronaviru může být trestným činem. Ministryně spravedlnosti nemoc zařadila mezi nakažlivé nemoci, její šíření může být hodnoceno jako překročení zákona.

 • OCHRANNÉ PROSTŘEDKY

Vláda uvolnila z rezervy půl miliardy korun na nákup ochranných prostředků. Zavedena bude krizová distribuce, první jsou nemocnice a záchranky.

 • ZÁSOBOVÁNÍ

Vláda kvůli koronaviru dočasně zrušila nedělní zákaz jízdy kamionů. Opatření by mělo přispět k lepší plynulosti zásobování obchodů.

Komentáře

10. 3. 2020

Mimořádná opatření ze dne 10.3.2020

Ministerstvo zdravotnictví v souvislosti s onemocněním COVID-19 nařizuje:

Výše uvedené informace byly dnes zveřejněny také na úřední desce.

Komentáře

9. 3. 2020

Mimořádné opatření MZ

Na úřední desku jsme vyvěsili dvě Mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví v souvislosti s onemocněním COVID-19.

Komentáře

6. 3. 2020

Výzva a mimořádné opatření ke koronaviru

Na úřední desku jsme vyvěsili výzvu Krajské hygienické stanice všem zařízením a provozovnám pro výchovu a vzdělávání a Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví v souvislosti s onemocněním COVID-19.

Komentáře

2. 3. 2020

Bezpečnostní informace ke koronaviru

Informace Krajské hygienické stanice Zlínského kraje se sídlem ve Zlíně k

epidemiologické situaci:

Komentáře