Jankovice

Oficiální blog podhostýnské obce

Zprávy měsíce 4/2016

26. 4. 2016

Hlášení pálení klestí a odpadu – upozornění HZS Zlínského kraje

HZS Zlínského kraje má na svých internetových stránkách spuštěnou aplikaci, která mimo telefonické oznámení umožňuje nahlásit občanům i firmám pálení klestí a odpadu prostřednictvím internetu. Hlášení o pálení je připraveno tím způsobem, že uživatel vyplní do formuláře příslušnou obec, datum a čas pálení, jméno zodpovědné osoby, název zodpovědné organizace, telefon, dále přesné místo a způsob zajištění. V další části upřesní místo podle mapy.
Odesláním vyplněného formuláře je pálení zaevidováno na Krajském operačním a informačním středisku HZS Zlínského kraje. Evidence slouží pro ověření místa pálení pro případ, že ve stejném prostoru bude ohlášen požár. Je však nutné upozornit, že hasiči pálení nepovolují!
Pro občany platí, že jim hlášení důrazně doporučujeme, pro firmy je to povinnost.

Aplikace na stránkách www.hzszlk.eu usnadňuje a zdokonaluje evidenci pálení klestí a snižuje tak počet zbytečných výjezdů hasičů. Tento způsob hlášení šetří čas i obsluze operačního a informačního střediska, zejména v sezoně, kdy hasiči během řešení mimořádných událostí přijímají telefonáty o kontrolovaném pálení.

Komentáře

25. 4. 2016

Veřejná vyhláška

Na úřední desce jsme vyvěsili veřejnou vyhláška KUZL 25968/2016 o stanovení záplavového území a vymezení aktivní zóny záplavového území toku Rusava v km 18,140 – 23,323.

Komentáře

11. 4. 2016

Povinné očkování psů a koček proti vzteklině

V pátek 15. dubna 2016 v době od 15:30 do 16:00 hodin proběhne před budovou OÚ v Jankovicích povinné očkování psů a koček proti vzteklině.

Možnost vakcinace psů kombinovanou vakcínou.

Poplatek za očkování je 60 Kč. Očkovací průkazy vezměte s sebou.

Komentáře